Jak wybrać mieszkanie?

Decyzja o wyborze własnego lokum należy do ważniejszych w życiu, dlatego też całkowita spontaniczność w tej kwestii nie jest wskazana. Mieszkanie powinno nie tylko być ładne, ale i odpowiadać potrzebom mieszkańców i spełniać szereg funkcji praktycznych. Jakich?

Rynek pierwotny lub wtórny

Zdecydowana większość osób decyduje się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Mieszkania są nowe i świeże, nie wymagają zatem remontów. Nowsze budynki charakteryzują się wyższą estetyką, niższym kosztem użytkowania, na tego typu inwestycję można też uzyskać dopłatę. Właściciel mieszkania z rynku pierwotnego sam decyduje o wystroju i urządza je według własnego stylu. Minusem jest zwykle dłuższy czas od momentu zakupu do chwili wprowadzenia. Ale na wymarzone mieszkanie warto chyba chwilę poczekać?

Lokalizacja

Każdy mniej więcej szacuje okolicę, w której chciałby zamieszkać, ale czy ma dokładną wizję? Należy podjąć decyzję zależną od oczekiwań i codziennych zwyczajów – osoby ceniące sobie ciszę powinny wybrać miejsce na peryferiach lub całkiem poza granicami miasta. Osoby lubiące tętniące miasto mogą skorzystać z inwestycji bliżej centrum. Niezależnie od decyzji warto sprawdzić stopień natężenia ruchu, komunikację miejską lub podmiejską oraz miejscową infrastrukturę.

Cena i metraż

Dla wielu osób to decydujące aspekty przy wyborze mieszkania. Warto zastanowić się nad preferowanym metrażem, sprawdzić zdolności finansowe oraz rynek. Często można spotkać oferty promocyjne, które pozwolą nieco ochronić portfel. Aspekt ceny i metrażu jest ściśle związany z lokalizacją – peryferia zazwyczaj będą tańsze niż centrum miasta.

Standard, kondygnacja, strony świata

Należy pamiętać, że to równie ważne aspekty w kwestii wyboru mieszkania, co cena czy metraż. Wyższe kondygnacje są zazwyczaj bardziej nasłonecznione niż parter, ale parter może kusić atrakcyjnym ogródkiem. Mieszkanie od północy będzie chłodniejsze niż od południa, a jeśli marzeniem jest budzenie się wraz z promieniami słońca, idealne będzie mieszkanie od wschodu. Istotny jest także standard wykończenia – lepsze surowce będą trwalsze i posłużą bez szwanku przez lata.

Telefon
Kontakt z nami
Oliwia Czajka
tel: +48 508 08 08 09
e-mail: oliwia.czajka@sssinvest.pl

Wojciech Gorzelanny
tel: +48 600 700 875
e-mail: wojciech.gorzelanny@sssinvest.pl
Nazwa firmy i adres siedziby
Biuro sprzedaży
SSS INVEST Sp. z o.o.
Zielniki 42
63-000 Środa Wielkopolska
2022 © SSS INVEST Sp. z o.o.
Wykonanie lookslike.pl